Τα συμπεράσματα του Μιχάλ Μάσεκ

Ο Δικέφαλος πήρε τη νίκη με 5-0 σετ στο φιλικό κόντρα στη Λαμία στο Εθνικό Γυμναστήριο της Μίκρας, στην πρώτη επίσημη φιλική αναμέτρηση της σεζόν.

Μετά το τέλος του αγώνα, ο προπονητής της ομάδας, Μιχάλ Μάσεκ, τόνισε:

Προετοιμαστήκαμε καλά αυτό το διάστημα για να έχουμε ένα καλό αποτέλεσμα σε τέτοια παιχνίδια όπως το σημερινό. Η εβδομάδα αυτή που έρχεται θα είναι μία βδομάδα μίνι προετοιμασίας και με τους αγώνες στο τουρνουά της Σαντορίνης. Οι παίκτριες μου σήμερα ήταν έτοιμες σε τεχνικό και ψυχολογικό κομμάτι και είμαι χαρούμενος με την απόδοση της ομάδας γιατί είδα πολλά καλά στοιχεία. Πασάραμε σωστά, τα ποσοστά της υποδοχής ήταν υψηλά ενώ και στην επίθεση είχαμε καλά αποτελέσματα. Νομίζω ότι ήταν πολύ ικανοποιητικά όσα είδα για έναν αγώνα στη συγκεκριμένη χρονική περίοδο πριν την έναρξη του πρωταθλήματος, αλλά και του τουρνουά στη Σαντορίνη όπου θα αντιμετωπίσουμε και καλύτερες ομάδες. Είναι ένα σημαντικό τουρνουά για τα κορίτσια για να δούμε το επίπεδο της ομάδας σε επίσημα παιχνίδια.